Telefon 71 327 67 80

Automatyczne skrzynie biegów - naprawa

W odpowiedzi na rosnący poziom zaawansowania elementów pojazdów mechanicznych, nasza firma wykształciła wysoką specjalizację z zakresu kompleksowego serwisu skrzyń biegów. Podstawowym polem zainteresowania AUTOMATIX jest naprawa automatycznych skrzyń biegów Wrocław, urządzeń wygodniejszych od ich manualnych odpowiedników. Prowadzimy ponadto sprzedaż części do skrzyń, jak i całych urządzeń.

W zależności od skomplikowania niezbędnej do wykonania czynności serwisowej, naprawa skrzyń automatycznych może zająć naszym specjalistom od jednego do trzech dni roboczych, w co wliczony jest także demontaż skrzyni oraz jej ponowne zamontowanie. Tak krótki czas działania jesteśmy w stanie zaoferować dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży i dokładnej znajomości wszystkich modeli urządzeń, które spotyka się na polskich drogach.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów to koszt 400 złotych, jeśli urządzenie jest do nas dostarczone luzem. Koszt demontażu i ponownego montażu skrzyni wynosi 400 złotych i należy go doliczyć do kosztu wszelkich innych czynności, a ewentualna wymiana oleju to 350 złotych. Do ceny wykonywanych czynności należy doliczyć wartość części zamiennych, jeśli okażą się one potrzebne. W takim wypadku wszelkie działania są najpierw konsultowane z klientem, po czym dopiero wykonywane są konkretne prace. W przypadku skrzyni biegów dostarczonej luzem cały proces wyceny kosztów naprawy może być przeprowadzony za darmo.

Wszystkie ceny są cenami netto, co oznacza, że należy do nich doliczyć podatek VAT w stawce podstawowej (23%).

autoamtyczne fotoPodstawową zaletą skrzyń automatycznych jest zwolnienie kierowcy z konieczności zmiany biegów jak również wciskania pedału sprzęgła, gdyż ten całkowicie został wyeliminowany. Tym samym w przypadku automatycznej skrzyni biegów zamiast tradycyjnego sprzęgła zastosowana została przekładnia hydrokinetyczna, która umożliwia pracę tej skrzyni. Głównym elementem budowy skrzyni biegów jest zazwyczaj przekładnia planetarna, która umożliwia uzyskanie przełożenia przez przyhamowywanie poszczególnych jej elementów. W zależności od tego, które z kół przekładni jest unieruchomione za pomocą hamulca uzyskuje się różne rodzaje przełożenia. Obsługa automatycznej skrzyni biegów sprowadza się jedynie do kontroli stanu oleju oraz w razie konieczności do jego uzupełnieniu. Jest to dość ważna czynność w przypadku tego rodzaju skrzyń gdyż nieprawidłowa ilość oleju w skrzyni powodować może nieprawidłowe jej działanie, a niedopilnowanie czasu wymiany oleju znacznie skraca żywotność skrzyni. Inną zaletą w nowoczesnych skrzyniach automatycznych jest możliwość wyboru preferowanego trybu jazdy w tym m.in. sportowego, normalnego czy oszczędnego.