Telefon 71 327 67 80

Manualne skrzynie biegów - naprawa

AUTOMATIX to ekspert w zakresie pełnego serwisu skrzyń biegów, w tym oczywiście również skrzyń manualnych. Nasi pracownicy zdobywali z nimi doświadczenie już od wczesnej młodości, gdyż jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj skrzyń biegów montowany w znakomitej większości pojazdów pojawiających się tak na drogach polskich, jak i w krajach ościennych.

Eksperci naszej firmy są w stanie wykonać darmową wycenę kosztów serwisu, jeśli dostarczona zostanie im skrzynia biegów luzem. Naprawa manualnych skrzyń biegów to podstawowy koszt 350 złotych, do czego należy doliczyć kolejne 350 złotych w przypadku, gdy skrzynia musi być zdemontowana i ponownie zamontowana. Naprawa skrzyń manualnych to często także konieczność wymiany ich części oraz wymiany oleju. Nie jest to problem, gdyż AUTOMATIX prowadzi sprzedaż części skrzyń i całych urządzeń. Koszt części jest konsultowany z klientem i dopiero po jego akceptacji wykonywane są odpowiednie czynności. Do wszystkich cen należy doliczyć podstawową stawkę podatku VAT (23%).

manualne fotoManualna skrzynia biegów jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem stosowanym u większości pojazdów samochodowych. Zasadniczą równicą pomiędzy skrzynią manualną a automatyczną jest wybór przełożenia dokonywany ręcznie przez kierowcę. Podstawowymi elementami tejże skrzyni są koła zębate, które są ze sobą zazębione na stałe a także synchronizatory. Kierowca przesuwając drążek zmiany biegów do odpowiedniej pozycji powoduje za pomocą skomplikowanego układu dźwigni wybór odpowiedniego zsynchronizowanego sprzęgła, które zazębiając się z odpowiednim kołem zębatym powoduje zmianę przełożenia. Zasadniczą wadą tej skrzyni jest konieczność odłączenia napędu (wciśniecie pedału sprzęgła) podczas zmiany przełożenia. Wyposażona jest ona w sprzęgło obsługiwane za pomocą pedału (rzadziej dźwigni), co daje kierowcy kontrolę nad przenoszonym na napędzaną oś momentem obrotowym, oraz w dźwignię zmiany biegów, może być ona obsługiwana ręcznie (głównie w samochodach), bądź przy użyciu stóp (głównie jednoślady).